Podróżna apteczka – czyli co zabrać ze sobą na wakacje

Temat na czasie, bo właśnie okres wakacyjno-urlopowy osiągnął swój coroczny szczyt. Miesiące lipiec i sierpień to najczęściej wybierany termin letnich wypoczynków. I przy pakowaniu naszych bagaży, warto pamiętać chociażby o zapakowaniu kilku potrzebnych leków.

Niby wszystko i wszędzie kupimy, nie zawsze jednak po pierwsze się dogadamy, bo my albo strona przeciwna nie będzie znać np. angielskiego. Po drugie część tych leków może być w innym kraju akurat na receptę. Po trzecie zazwyczaj tego typu tabletek potrzebujemy od razu, więc szukanie apteki tylko wydłuży czas, kiedy my potrzebujemy konkretnej pomocy. A taka apteczka przecież nie zajmuje pół walizki.

apteczka podróżna
apteczka podróżna

Po pierwsze leki przeciwbólowe/przeciwgorączkowe. W sumie jakiekolwiek. Kiedy podróżujemy z maluchami to także w formie płynnej lub w postaci czopków.

Po drugie leki na chorobę lokomocyjną – szczególnie jeśli podróżujemy autem lub busem i na nią cierpimy.

Po trzecie leki na problemy żołądkowe, bo najczęściej to właśnie tego typu atrakcje nas trapią na urlopie. Coś na niestrawność, wzdęcia i biegunkę oraz wymioty. Probiotyki też będą pomocne, ale te których nie trzeba przechowywać w lodówce, bo mogą nie przeżyć transportu.

Po czwarte leki na alergię, dla alergików. Bez nich może być ciężko, jeśli na miejscu okaże się że trafiliśmy do epicentrum wysypu danego alergena.

Po piąte środki opatrunkowe – jakiś plaster, jałowy gazik, bandaż plus coś do odkażania, maść z antybiotykiem czy żel na stłuczenia.

Oprócz tego warto wrzucić do apteczki płyn odstraszający na wszelkie owady oraz oczywiście obowiązkowo ochronę przeciwsłoneczną – kremy z SPF-em. I tak z grubsza to powinno wystarczyć.

A tu inny rodzaj wakacyjnej apteczki, który również należy mocno rozważyć:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *